Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Svære tider: Brdr. Price lukker restaurant

Brdr.-Price-Aalborg_14-scaled
Indgang til Brdr. Price restauranten i Aalborg.

Mandag den 1. august 2016 slog Brdr. Price dørene op til en helt ny restaurant på CW Obels Plads.

Men nu er det slut. Restauranten er lukket pr. dags dato.

MigogAalborg har forsøgt at få en kommentar fra Brdr. Price uden held. Men på døren til restauranten skriver man følgende:

“Kære gæster. Grundet tiderne og konjunkturen er restauranten lukket i sin nuværende form,” står der blandt andet.

De fortsætter:

“På sigt ønsker vi en lokation med lokaler, der kan sætte en bedre ramme for vores restaurant og rumme den store efterspørgsel på afholdelse af selskaber, møder og events. Desværre har de nuværende lokaler ikke vist sig optimale til dette.”

Svære tider: Brdr. Price lukker restaurant

Åbner op for at vende tilbage

Selvom det for nu er farvel til Aalborg, åbner de alligevel døren på klem for at vende retur.

“Vi takker alle vores gæster og håber at vende retur til byen snarest muligt – hvis den rette mulighed byder sig. Indtil da glæder vi os til at byde velkommen i vores restauranter i Tivoli, København K og Herning.”

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.