Kontakt

Hvem er vi?

MigogAalborg er et online nyhedsmedie, som blev grundlagt i 2016 af to ildsjæle, Michael Qureshi og Thomas Enevoldsen – og vi er nu Aalborgs suverænt største medie.

MigogAalborgs mission er at fortælle Aalborg og omegn om de spændende nyheder, der rører sig i bylivet. Man har fingeren på pulsen, når man læser vores medie.

Vi samler alt det du skal vide – fra events til musik og spisesteder til Aalborgs firstmovers og erhvervslivet.

Hos MigogAalborg elsker vi at formidle og dykke ned i spændende historier, der kan inspirere Aalborgenserne.

Vi har fingeren på pulsen(!) – vi skriver om det du finder interessant.

Derudover elsker vi mad.. Vi er madelskere med stort M.

Vi har over 800.000 besøgende om måneden på vores primære kanal: migogaalborg.dk.

På de sociale medier har vi på Facebook over 85.000 følgere, mens over 30.000 følger med på Instagram.

Kontakt os gerne for en uforpligtende snak omkring et eventuelt samarbejde.

MigogAalborg er en del af Min By Media ApS med hovedkontor i Aalborg.

Vi har Odenses største bymedie migogodense.dk

Vi har Københavns største bymedie migogkbh.dk

Har du en god nyhed?
Ved du noget vi ikke gør? Eller har du bare en god nyhed du gerne vil have delt ud til Aalborg og omegn, så tøv ikke med at kontakte os.

For generelle henvendelser, kontakt venligst: info@migogaalborg.dk
Ansøgninger vedrørende job eller praktikplads sendes til: info@migogaalborg.dk
Spørgsmål vedr. fakturaer sendes til: bogholderi@migogaalborg.dk
Spørgsmål vedr. events kan rettes til info@migogaalborg.dk

Jes Lennert
Salgsdirektør / Partner
jes@migogaalborg.dk
Direkte: 2462 0542 (udelukkende for samarbejde og annoncering)

Line Lindhardt Jensen
Account Manager
line@migogaalborg.dk
Direkte: 6075 5662

Michael Qureshi
Chefredaktør / Founder
michael@migogaalborg.dk

Emil Kjær Jørgensen
Redaktør
emil@migogaalborg.dk

Stine Kjølby Christensen
Assisterende redaktør
stine@migogaalborg.dk

Nathalia Hentze Nielsen
Journalist
nathalia@migogaalborg.dk

Tinna Bøgeskov
Kontorchef
tinna@migogaalborg.dk

Zenia Dietz Ørskov (på barsel)
SoMe og kommunikationsmedarbejder
zenia@migogaalborg.dk

MigogAalborg
Sankelmarksgade 19
9000 Aalborg
CVR: 37661538