Tilmeld dig MigogAalborg Nyt

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få weekendguiden samt alle ugens populære nyheder direkte i din indboks.

Ved tilmelding til MigogAalborg Nyt accepterer du vores samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedbrevet.

Kontakt

Har du en god nyhed?

Ved du noget vi ikke gør? Eller har du bare en god nyhed du gerne vil have delt ud til Aalborg og omegn, så tøv ikke med at kontakte os på info@migogaalborg.dk

Events og billetsalg

Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)
Mail: event@minbymedia.dk (uden for kontorets åbningstid)

Bogholderi

Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)
Mail: bogholderi@minbymedia.dk (uden for kontorets åbningstid)

Ansøgninger og generelle henvendelser

Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)
Mail: job@minbymedia.dk

Kontakt

Jes Lennert
Salgsdirektør / Partner
jes@minbymedia.dk
Direkte: 2462 0542 (udelukkende for samarbejde og annoncering)

Stefan Celeste
Account Manager
stefan@migogaalborg.dk
Direkte: 4225 5195 (udelukkende for samarbejde og annoncering)

Thomas Enevoldsen
Co-Founder/Partner
thomas@minbymedia.dk
Tlf: 61686773 (udelukkende for samarbejde og annoncering samt ansvarlig for Newsroom) 

Michael Qureshi
Chefredaktør / Founder
michael@minbymedia.dk

Rasmus Thostrup Møller
Administrerende direktør
rasmus@minbymedia.dk

Emil Kjær Jørgensen
Redaktør
emil@migogaalborg.dk

Stine Kjølby Christensen
På barsel

Nathalia Hentze Nielsen
Journalist
nathalia@migogaalborg.dk

Nana Sofia Hansen
Journalist
nana@migogaalborg.dk

Tinna Bøgeskov
HR-chef
tinna@minbymedia.dk
Ansøgninger sendes til job@minbymedia.dk

Joanna Hope-Lidegaard
Eventkoordinator
joanna@migogaalborg.dk

Ann Pedersen
Økonomiassistent
bogholderi@minbymedia.dk
Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)

MigogAalborg
Bispensgade 17B
9000 Aalborg
CVR: 37661538

Hvem er vi?

MigogAalborg er et online nyhedsmedie, som blev grundlagt i 2016 af to ildsjæle, Michael Qureshi og Thomas Enevoldsen – og vi er nu Aalborgs suverænt største bymedie.

MigogAalborgs mission er at fortælle Aalborg og omegn om de spændende nyheder, der rører sig i bylivet. Man har fingeren på pulsen, når man læser vores medie. Vi samler alt det du skal vide – fra events til musik og spisesteder til Aalborgs firstmovers og erhvervslivet.

Vi har over 1,3 mil besøgende om måneden på vores primære kanal www.migogaalborg.dk. På de sociale medier har vi på Facebook tæt på 100.000 følgere, mens næsten 40.000 følger med på Instagram.

MigogAalborg er en del af Min By Media ApS med hovedkontor i Aalborg.
Derudover har vi afdelinger i Odense, Kbh og Aarhus.