Tilmeld dig MigogAalborg Nyt

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få weekendguiden samt alle ugens populære nyheder direkte i din indboks.

Ved tilmelding til MigogAalborg Nyt accepterer du vores samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedbrevet.

Kontakt

Har du en god nyhed?

Ved du noget vi ikke gør? Eller har du bare en god nyhed du gerne vil have delt ud til Aalborg og omegn, så tøv ikke med at kontakte os.

Events og billetsalg

Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)
Mail: info@migogaalborg.dk (udenfor kontorets åbningstid)

Bogholderi

Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)
Mail: bogholderi@migogaalborg.dk (udenfor kontorets åbningstid)

Ansøgninger og generelle henvendelser

Telefon: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)
Mail: info@migogaalborg.dk

Kontakt

Jes Lennert
Salgsdirektør / Partner
jes@migogaalborg.dk
Direkte: 2462 0542 (udelukkende for samarbejde og annoncering)

Line Lindhardt Jensen
Account Manager
line@migogaalborg.dk
Direkte: 6075 5662

Joanna Hope-Lidegaard
Partner Specialist hos ClubAalborg
info@clubaalborg.dk
Direkte: 7190 2924 (man-fre kl. 09-15)

Michael Qureshi
Chefredaktør / Founder
michael@migogaalborg.dk

Emil Kjær Jørgensen
Redaktør
emil@migogaalborg.dk

Stine Kjølby Christensen
Assisterende redaktør
stine@migogaalborg.dk

Nathalia Hentze Nielsen
Journalist
nathalia@migogaalborg.dk

Tinna Bøgeskov
HR-chef
tinna@migogaalborg.dk
Ansøgninger sendes til info@migogaalborg.dk

Zenia Dietz Ørskov
SoMe og kommunikationsmedarbejder
zenia@migogaalborg.dk

MigogAalborg
Sankelmarksgade 19
9000 Aalborg
CVR: 37661538

Hvem er vi?

MigogAalborg er et online nyhedsmedie, som blev grundlagt i 2016 af to ildsjæle, Michael Qureshi og Thomas Enevoldsen – og vi er nu Aalborgs suverænt største bymedie.

MigogAalborgs mission er at fortælle Aalborg og omegn om de spændende nyheder, der rører sig i bylivet. Man har fingeren på pulsen, når man læser vores medie. Vi samler alt det du skal vide – fra events til musik og spisesteder til Aalborgs firstmovers og erhvervslivet.

Vi har over 800.000 besøgende om måneden på vores primære kanal www.migogaalborg.dk. På de sociale medier har vi på Facebook over 85.000 følgere, mens over 30.000 følger med på Instagram.

MigogAalborg er en del af Min By Media ApS med hovedkontor i Aalborg.
Derudover har vi afdelinger i Odense, Kbh og Aarhus.