- Jens Bangs Stenhus
Kl. 19.00 - 20.00Rundvisning
Rundvisning i Apotekersamlingen - Skråen
Kl. 19.00 - 21.00Podcast / Show
BROS Live Podcast - Aalborg Historiske Museum
Kl. 19.00 - 20.30Byvandring
Byvandring – Aalborg under besættelsen - Skråen
Kl. 22.00 - 23.00Koncerter / Musik
Søren Krogh & Blågræs - Aalborg Streetfood
Kl. 10.00 - 13.00Byvandring
12 km guidet vandretur i Aalborg - Fårup Sommerland
Kl. 13.00 - 14.00Events / Show
Onkel Rejes Skide Skøre Gameshow - Aalborg Portland
Kl. 13.00 - 16.30Foredrag
Aalborg under besættelsen: Flyveplads Aalborg Öst - Aalborg Streetfood
Kl. 20.00 - 23.59Events / Fest og natteliv
Aalborg Drag Fest - Skråen
Kl. 22.00 - 23.00Koncerter / Musik
Daniel Jul - Fårup Sommerland
Kl. 13.00 - 14.00Events / Show
Onkel Rejes Skide Skøre Gameshow - Aalborg Historiske Museum
Kl. 13.00 - 14.30Byvandring
Byvandring – Aalborg under besættelsen - AKKC
Kl. 15.00 - 17.00Koncerter / Musik
Madame Butterfly - Gigantium
Kl. 18.00 - 20.00Sport
Aalborg Håndbold vs. Bjerringbro-Silkeborg - Fårup Sommerland
Kl. 10.00 - 17.00Events
Blå Mandag i Fårup Sommerland - Jens Bangs Stenhus
Kl. 19.00 - 20.30Byvandring / Rundvisning
Byvandring: Oplev Jens Bangs Aalborg - Aalborg Historiske Museum
Kl. 17.00 - 18.30Byvandring
Byvandring – På sporet af Churchill-klubben - Skråen
Kl. 19.00 - 21.00Comedy
Torben Chris - AKKC
Kl. 20.00 - søn Kl. 17.00Musical / Show
Askepot – The musical - AKKC
Kl. 10.30 - 11.30Børn / Show
Hr. Skæg - Aalborg Historiske Museum
Kl. 14.00 - 15.30Byvandring
Byvandring – Forbrydelse og straf med besøg i Rakkerens Hule - Aalborg Historiske Museum
Kl. 16.00 - 17.30Byvandring
Byvandring – Forbrydelse og straf med besøg i Rakkerens Hule - Skråen
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter / Musik
SPJustFrost - Aalborg Historiske Museum
Kl. 15.00 - 16.30Byvandring
Byvandring – Forbrydelse og straf med besøg i Rakkerens Hule - Aalborg Historiske Museum
Kl. 17.00 - 18.30Byvandring
Byvandring – Forbrydelse og straf med besøg i Rakkerens Hule - Skråen
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter / Musik
The Savage Rose - Skråen
Kl. 22.00 - 23.00Koncerter / Musik
CHRIT - Jens Bangs Stenhus
Kl. 11.00 - 12.00Rundvisning
Rundvisning i Apotekersamlingen - Cirkusmuseet i Rold
Kl. 11.00 - 14.00Show
Forestilling med Cirkus Aroma - Racing Arena Aalborg
Kl. 11.00 - 13.00Sport
Travløb - Fårup Sommerland
Kl. 13.00 - 14.00Børn / Events
MGP 2024 i Fårup Sommerland - Aalborg Historiske Museum
Kl. 14.00 - 15.30Byvandring
Byvandring – Forbrydelse og straf med besøg i Rakkerens Hule - Aalborg Historiske Museum
Kl. 16.00 - 17.30Byvandring
Byvandring – Forbrydelse og straf med besøg i Rakkerens Hule - Fårup Sommerland
Kl. 13.00 - 14.00Børn / Events
MGP 2024 i Fårup Sommerland - Aalborg
Kl. 13.00 - 14.30Museum / Rundvisning
Besøg koldkrigsbunkeren Aalborg Kommandocentral Syd - AKKC
Kl. 18.00 - 22.00Comedy / Events
The comedy store x Drivhuset + Fællesspisning - AKKC
Kl. 19.30 - 21.30Foredrag
Bag forbrydelsen med Janni Pedersen & Jens Møller Jensen - Jens Bangs Stenhus
Kl. 17.00 - 18.30Byvandring / Rundvisning
Byvandring: Oplev Jens Bangs Aalborg - Aalborg Streetfood
Kl. 19.00 - 21.00Foredrag
Rejsefortællinger II – Mads Grundahl - Vindø Teglværk
Kl. 17.00 - 19.00Rundvisning
Vindø Teglværk – Fra simpel fabrik til moderne virksomhed - Aalborg Streetfood
Kl. 17.00 - 20.00Byvandring
12 km guidet vandretur i Aalborg - Skråen
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter / Musik
Karl William - Skråen
Kl. 22.00 - 23.00Koncerter / Musik
Maenske + Bænch - Aalborg
Kl. 10.00 - 17.00Børn / Events
Aalborg Børnekarneval - Fårup Sommerland
Kl. 11.00 - 12.00Børn / Events
Popsi og Krelle i Fårup Sommerland - Racing Arena Aalborg
Kl. 11.00 - 13.00Sport
Trav - Skråen
Kl. 21.00 - 23.00Comedy
Ruben Søltoft - Fårup Sommerland
Kl. 11.00 - 12.00Børn / Events
Popsi og Krelle i Fårup Sommerland - Aalborg
Kl. 11.00 - 12.30Museum / Rundvisning
Besøg koldkrigsbunkeren Aalborg Kommandocentral Syd - Aalborg
Kl. 13.00 - søn Kl. 14.30Museum / Rundvisning
Besøg koldkrigsbunkeren Aalborg Kommandocentral Syd - Hobro
Kl. 17.15 - 18.15Byvandring
Byvandring – Hobro under besættelsen - Mariager
Kl. 16.30 - 18.30Ture / Udendørs
Guidet sejltur på Mariager Fjord - Hobro
Kl. 13.15 - 14.15Byvandring
Byvandring – Hobro under besættelsen - Racing Arena Aalborg
Kl. 16.00 - 18.00Sport
Trav - Hobro
Kl. 17.15 - 18.15Byvandring
Byvandring – Hobro under besættelsen - Aalborg
Kl. 19.00 - 20.30Byvandring
Havnevandring – fra arbejderby til kulturby - Aalborg Streetfood
Kl. 17.00 - 20.00Byvandring
12 km guidet vandretur i Aalborg - Aalborg Historiske Museum
Kl. 19.00 - 20.30Byvandring
Byvandring – Aalborg under besættelsen - Skråen
Kl. 19.00 - 21.00Events / Talkshow
Strik & Drik