Kæmpe succes gentages: Oplev tre komikere for 95 kr. på Streetfood
Aalborg Streetfood har gang på gang kæmpe succes med deres tilbagevendende Comedy Nights.
Til en skarp pris kan man få rørt lattermusklerne, når hele tre komikere underholder i løbet aftenen, og dét er aalborgenserne vilde med.
Derfor plejer der at være rift om pladserne, når Aalborg Streetfood
Og nu gør de det igen.
Allerede på torsdag den 1. august er det enkle, billige og ikke mindst hylende morsomme koncept tilbage.
Prisen er som altid banket helt i bund, så du for 95 kr. + billetgebyr kan opleve tre af landets sjoveste komikere.
Dem kan du opleve
Aftenens komikere er Torben Chris, Simon Væver og en hemmelig gæst, som du må vente i spænding på at finde ud af, hvem er.
Torben Chris en en vred og hylende morsom komiker, som er kendt fra Zulu, Giver det mening og er lige nu aktuel med GALning.
Simon Væver er vinder af DM i stand-up. Han er kendt fra one man shows som I-M-P-O-N-E-R-E-N-D-E og aktuel med showet Væver på en lyserød sky.
Udover muligheden for at opleve tre skarpe komikere til under “en hund”, så giver billetten til Comedy Night dig også flere fordele.
Hvis du spiser mellem 16.00 – 19.00 kan du få halv pris på din første øl eller long drink, hvis du viser din billet i baren.
Både før og efter showet er der også gratis shuffleboard og karaoke til alle med en billet – så længe der ledige borde
Program
Kl. 17.30 GRATIS Quiz i madhallen
Kl. 19.00: Dørene til stand-up eventet åbner, så find din plads og gør dig klar til en aften fyldt med latter.
Kl. 19.30: Første show starter
Kl. 20.15: Kort pause, perfekt til at strække benene og nyde en forfriskning fra baren.
Kl. 20.30: Andet show går i gang – forbered dig på endnu en omgang fantastisk underholdning.
Kl. 21.15: Showet slutter, men aftenen fortsætter. Bliv hængende, nyd en drink.