Nyhedsbrev

Ved tilmelding til MigogAalborg Nyt accepterer du vores samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedsbrevet.

Artikler med:

Nyeste artikler

Champagne og rosé i lange baner: Succesfuld vinfestival indtager byen

Af Emil Kjær Jørgensen

Kan I mærke det?

Sommeren er lige om hjørnet – og det skriger jo bare på et godt glas (eller to) i det gode vejr.

Vil du gerne inspireres til, hvad du skal købe denne sommer – og samtidig få adgang til en verden af lækre smagsprøver – så har vi en særdeles god nyhed til dig.

Friis Shoppingcenter gentager nemlig den store succes med deres Pink og bobler-vinfestival, hvor centeret bliver forvandlet til et vinparadis af den anden verden.

Det sker lørdag den 14. juni fra klokken 11-16.30.

Smagsprøver ad libitum

For 99 kr. er der fri adgang til festivalen, hvor du kan få alle de smagsprøver, du drømmer om.

Det hele bliver serveret af nogle af Aalborg og omegns fedeste vinudstillere, herunder Vinshoppen Vejgaard, Vintage Wine, Adelino
og H.J. Hansen/Vinspecialisten (Magasin).

Champagne og rosé i lange baner: Succesfuld vinfestival indtager byen

Udover en lind strøm af smagsprøver af både bobler og rosé, så har vinudstillerne også taget de helt gode sommertilbud med til aalborgenserne.

Dagen bliver opdelt i to seancer, så du bestemmer helt selv om du vil slå dig løs fra 11.30 – 13.30 eller fra 14.00 – 16.30.

Find billetinfo lige her.

Del artikel


 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag