Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Skål: Derfor kan du få gratis fadøl på Nytorv i dag

7

Findes der egentlig noget bedre end en kold fadøl?

Det skulle da lige være en kold – gratis – fadøl.

Fra klokken 15.30 – 17.30 deler ingen ringere end mediepersonligheden Mads Brügger gratis fadøl ud på Nytorv.

Og hvorfor gør han så det?

Mads Brügger er chefredaktør på mediet Frihedsbrevet, og de åbner nyt kontor i Aalborg.

Det fejrer de denne torsdag – først med gratis croissanter og kaffe i morges og senere på eftermiddagen med en kold fyraftensøl.

Men det er ikke alt.

“Og så har vi lavet vores allerførste avis, som vi selvfølgelig har med.

Få den, tag en snak med chefredaktør Mads Brügger eller en af de andre journalister fra Frihedsbrevet og hør mere om, hvad vi vil i Aalborg og Nordjylland,” skriver de om eventet.

Du finder Mads Brügger, kolde fadøl, avis og en god snak på Nytorv fra klokken 15.30.

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.