Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Det dufter lidt af forår: Paradis skyder sæsonen i gang med gratis is 

Paradis-Fastelavnsbolle-6

Paradis ringer foråret ind, smider vinterjakken og vender traditionen tro tilbage med gratis is i udvalgte forretninger. 

Derfor kan man på to udvalgte dage – fredag 1. marts og lørdag den 15. marts –svinge forbi sin lokale ismester og få to valgfrie kugler friskrørt is.

Her i Aalborg kan du få gratis is hele to steder.

“I år vil vi gøre det lidt anderledes med to åbningsfester, således Reberbansgade åbnes 1. marts med gratis is til alle i 2 timer, og Algade åbnes lørdag den 15. marts med gratis is til alle i 2 timer,” skriver Paradis Aalborg på Facebook.

Laves af nøje udvalgte råvarer

Det trækker altid kæmpe køer af isglade danskere, når Paradis åbner for sæsonen og inviterer til gratis is.

Og mon ikke det også bliver sådan denne gang?

Tilbuddet på de to gratis kugler is gælder, så længe lager haves.

Paradis er som altid lokalt produceret med nøje udvalgte råvarer, hvilket sikrer en frisk og lækker oplevelse, som gør deres is unik og cremet. 

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.