Nordea i Aalborg styrker holdet: Byder velkommen til 4 nye bankrådgivere

”Vi er glade og meget ydmyge over den store tillid som vores bestående, og mange nye kunder viser os lokalt her i Aalborg” ; udtaler Direktør for Nordea i Markedsområde Aalborg Peter Baand.
Derfor er vi i dag stolte og glade, for at kunne byde velkommen til hele 4 nye bankrådgivere til Nordea i Aalborg.
På billedet ses, Tobias Jensen – Cecilie Esbensen – Kristina Kjærsgaard – Niels Møller Jensen, sammen med lederholdet i Nordea, Markedsområde Aalborg Peter Baand, Betina D. Jensen og Christian Pedersen.
Derfor er dagen i dag en FEST DAG i Nordea – for når «familien» udvides, så tager vi altid godt imod vores nye kollegaer, så dagen i dag i banken – startede med en verdensklasse modtagelse og brunch.
Cecilie har tidligere været i Nordea, og vender nu hjem igen. Tobias og Niels kommer fra rådgiver stillinger i Danske Bank i Aalborg, og Kristina Kommer med en baggrund fra mæglerbranchen, og kommer fra en stilling som Key Account Manager.
Alle glæder sig til at komme godt i gang – og møde Nordeas både nuværende og kommende kunder.