Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Mand stoppet af politiet: Havde tre slags narkotika i blodet

Af Emil Kjær Jørgensen
Foto: Presse-fotos.dk
Foto: Presse-fotos.dk

En 24-årig mandlig bilist blev tirsdag morgen den 12. september kl. 08.30 standset af en af beredskabspatruljerne fra Nordjyllands Politi.

Det skriver Nordjyllands Politi i døgnrapporten.

Bilisten kom kørende ad Ny Nibevej i Aalborg SV, da patruljen fik mistanke om, at manden kunne være påvirket.

Ransagede bilen

En narkometertest gav positivt udslag på cannabis, amfetamin samt methamfetamin.

Den 24-årige havde også kørselsforbud.

Under ransagning af bilen blev manden fundet i besiddelse af methamfetamin, hash og en peberspray.

Patruljen sigtede manden for forholdene og anholdt ham, så der kunne udtages en blodprøve som bevismiddel.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.