Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

WALKin Nordjylland version 2.0.

21. maj 2022
Indtil kl. 18:00
må-KUN-bruges-til-WALKin-Nordjylland-2-kretiddering-Baghuset-1024x683
Limfjordstunnelens 50 års jubilæum, Aalborg Halvmarathon. Region Nordjylland, Aalborg Kommune og DGI. Foto: © Michael Bo Rasmussen / Baghuset. Dato: 12.05.19

21. maj bliver en helt særlig dato her i Aalborg.

Sammen med to nye partnere, Coolrunner og Sparekassen Danmark, præsenterer DGI Nordjylland nemlig WALKin Nordjylland version 2.0. Her har du en helt enestående mulighed for at tage en tur på gå-ben gennem Limfjordstunnelen, sammen med hele familien til WALKin Nordjylland.

Alle kan være med på en af de syv forskellige ruter, med distancer mellem 8 til 42 km. Der er den børnevenlige 8 km i hjertet af Aalborg, hvor Sparekassen Danmark sørger for at der lidt ekstra sjov til børnene undervejs.

Du finder al praktisk information om løbet samt tilmelding i linket ovenfor.

 

 

Finder sted: Aalborg / Limfjordstunnelen

Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.