Annonce
Tilmeld dig MigogAalborg Nyt

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få weekendguiden samt alle ugens populære nyheder direkte i din indboks.

Ved tilmelding til MigogAalborg Nyt accepterer du vores samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedbrevet.

4. oktober 2023
Kl. 18.00 - Hele dagen

Fællesspisning + Pauline + Ameli Dot + Surprisenavn

Pauline slog for alvor igennem med sin single ‘Ny Og Næ’, der har været i heftig rotation på danske radiostationer, herunder som P3’s uundgåelige.

Sidste år udgav hun sit debutalbum ‘Noget for Nogen’, som høstede hele fem stjerner fra GAFFA, der beskriver hendes musik, som når ”vildt og voldsomt møder sart og skrøbeligt og skaber den perfekte, kuldegysfremkaldende balance”. Pauline har derudover samarbejdet med Burhan G på singlen ”Sommer i december”

Aftenens menu
Vegansk: Boller i karry lavet med svampe serveret med ØKO-ris og æble/fennikelsalat samt ristede kerner og æblechutney med lidt chili.
Med kød: Boller i karry lavet med kød fra Hestbjerg Økologi serveret med ØKO-ris og æble/fennikelsalat samt ristede kerner og æblechutney med lidt chili.

Når du køber billet, kan du vælge mellem vegansk eller med kød.

Tidsplan
16.00 – Drop-in lounge (Brætspil og sniksnak i Foyeren)
18.00 – Dørene åbner til salen (fællesspisning og hygge)
20:00 – Showtime (Underholdningen starter)

 

Finder sted: AKKC