Sådan har du aldrig fået den før: CHAACHA serverer helt særlig brunch
Rumler maven efter en tur ud og spise brunch? Og er du frisk på at prøve noget andet end den klassiske brunchtallerken med æg og bacon?
Så er CHAACHA på Reberbanegade klar med det helt rigtige tilbud til dig
En tallerken udover det sædvanlige
Hver lørdag fra kl. 10–14 kan du nemlig få CHAACHA’s bud på en brunchtallerken – og sådan har du helt sikkert ikke fået serveret brunch før.
Maden præsenteres på en Thali, som du måske kender fra CHAACHAs aften-tastingmenu. Men til brunch er den fyldt med lækkerier, der passer perfekt til dagens første måltid.
Du får syv serveringer, der er en fusion mellem klassiske brunchretter og de lækreste smage fra Sydasien. Det tæller blandt andet linsepandekager med kylling, auberginefritter og en frisk mango-gulerodssalat.
Og vi er nødt til at fremhæve de krydrede scrambled eggs – de smager helt genialt!
Måltidet rundes af med en frisk og lækker dessert.
Dertil kan du gå amok i kaffe, te og juice. Hele herligheden koster kun 199 kroner pr. person.
Otte-retters frokost
Hvis du mere er i frokost-humør, kan du hver lørdag fra kl. 12 bestille deres ChaaCha Lunch. Her får du otte smukt anrettede serveringer – blandt andet samosa, dahl, friteret blomkål og en frisk mango-dessert som sød afslutning.
Hertil er der frit valg mellem chailatte, saft, espresso, cappuccino og meget mere.
Hele pakken får du for kun 225 kroner pr. person.

Ikke nok med, at begge tallerkener smager fantastisk – de er også en fryd for øjet med masser af farver og visuel wow-effekt. Virkelig insta-worthy!
Bord kan bookes på CHAACHAS hjemmeside, hvor du også kan finde endnu mere info om både Brunch og Lunch.
Du kan se mere fra vores besøg hos CHAACHA her:




