Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Hjælp politiet: Efterlyser 20-årig kvinde

Af Emil Kjær Jørgensen
Foto: Rigspolitiet
Foto: Rigspolitiet

Kl. 1628: Den savnede kvinde er fundet i god behold. “Vi aflyser efterlysningen og siger tak for hjælpen. De pårørende er underrettet,” skriver Nordjyllands Politi.

Nordjyllands Politi efterlyser en 20 årig kvinde, som har til formiddag er gået fra Mølleparkvej 9000 Aalborg i nedtrykt sindstilstand.

Det skriver de på Twitter.

Hun beskrives som: kvinde, 20 år, meget spinkel af bygning, lyst hår sat op i en hestehale, iført grøn trøje, sorte joggingbukser og hjemmesko.

Hun har en sort jakke/overdel på, røde kondisko, og hun er sidst set i nærheden af Moltkesvej / Vestre Alle.

Nordjyllands Politi oplyser yderligere, at hun kan være søgt mod havnen.

Har du set kvinden bedes du kontakte 1-1-4.

Del artikel


 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.