Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Perfekt i varmen: Her kan du få slush ice med smag af Pina Colada og Mojito

Forestil dig, at du ligger på en strand i Caribien – hvad ville du bestille?

Måske til lyden af “The Piña Colada Song” og bølgernes brusen.

Den forestilling tapper Kaffebaren direkte ind i med deres nye iceblends: Jordbær-mojito og Pina Colada.

Begge drikke skriger sommer, og derfor ilede vi selvfølgelig ned for at smage dem begge to, så snart solen tittede frem på himlen i dag.

Førstehjælp til de varme dage

Det er svært ikke bare at suge og suge, indtil du rammer bunden, og sugerøret siger sit sidste “slurp”.

Drikkene er både søde og læskende, og slukker tørsten, mens de fikser blodsukkeret på nul komma fem.

Jordbær-mojitoen er lavet med mojitosirup, lemonsirup og jordbærpuré, mens pina coladaen består af kokospuré og ananaspuré.

Perfekt i varmen: Her kan du få slush ice med smag af Pina Colada og Mojito

Og så er de begge blendet med masser af knust is.

Du får en stor iceblend til 60 kroner.

Men vil vi bestille den igen? Måske på en meget varm dag, men vi synes dog prisen er lige i den høje ende.

Er du ved at gå akut sukkerkold eller få hedeslag på din shoppetur, er de dog helt sikkert din perfekte redning.

Du finder dem hos Kaffebaren, som du finder i Bredegade, Gravensgade, i Øgaden, i Friis og i Aalborg Storcenter.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.