Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Efter drama i 7-Eleven: Nu har politiet fået fat i omtalt 27-årig mand

Tidligt onsdag morgen udspillede der sig en dramatisk episode i 7-Eleven butikken i Reberbansgade.

En 27-årig mand blev stoppet af en butiksansat, da han var ved at stjæle mad og sodavand.

Da han blev stoppet af medarbejderen valgte han kvittere med en knytnæve i ansigtet.

Manden blev heldigvis efterfølgende hurtigt anholdt. Det skrev Nordjyske tidligere på dagen.

Nu har den 27-årige været en tur i Retten i grundlovsforhør, og det viser sig, at han var en meget kendt person blandt butikkerne i Aalborgs Vestby samt hos politiet.

Har skabt utryghed blandt forretninger

Onsdag eftermiddag oplyser Nordjyske Anklagere på Twitter;

“En 27-årig mand, som igennem længere tid har skabt utryghed omkring forretningerne i Aalborgs Vestby, er blevet varetægtsfængslet i 4 uger.

Han er sigtet for røveri i 7Eleven og for vold mod en medarbejder i Fakta på Kastetvej,” lyder det.

Dermed var han altså efterlyst for en voldssag i Fakta i Vestbyen, og nu er han altså fjernet fra gaden de næste fire uger.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.