Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Ramt af corona-nedlukningen: Populær tøjbutik i Aalborg lukker

Af Emil Kjær Jørgensen
Foto: Fandango
Foto: Fandango

Siden 2006 har tøjbutikken Fandango langet tøj, sko og accessories over disken – først tre steder i Nørregade, inden man flyttede i de nuværende lokaler i Bredegade 5, hvor man indtil nu har boltret sig på hele 250 kvadratmeter.

Men nu er det slut for den populære butik, hvor fokus er på tøj og mode til kvinder.

På Facebook skrev Fandango i går aftes: “Så fik coronaen ram på os, hvilket gør, at vi lukker butikken ned i Bredegade,” indleder de statusopdateringen med.

Den triste meddelelse har allerede fået mange kommentarer, hvor kunder begræder lukningen.

“Vi vil gerne sige jer et kæmpe tak for, at I har støttet os i alle de år. I vil helt sikkert blive savnet, hver og en,” skriver de videre.

Et lille plaster på såret

Fandangos store succes i Aalborg skyldes ikke kun den store fysiske butik i Aalborg, for de har også haft kæmpe succes online, hvor de sender tøj til hele Norden.

Og for alle jer, der elsker at shoppe Fandangos særligt udvalgte brands, kan vi glæde jer med, at de fortsætter webshoppen.

“Vi kører videre med webshoppen, hvor vi vil sidde klar og hjælpe alle i fantastiske kunder,” skriver de på Facebook.

Du kan læse det fulde opslag her:

 

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.