Du kan stadig nå det: Tobias Rahim indtager Skovdalen i aften
I aften, lørdag den 15. august, bliver Skovdalen fyldt med musik, feststemning og fællessang, når Tobias Rahim indtager scenen til Skovrock.
Og hvis du er blevet ramt af FOMO og endnu ikke har sikret dig en billet, kan du altså stadig nå det.
Der er nemlig fortsat få billetter tilbage til koncerten, som er blandt sommerens helt store musikalske begivenheder i Aalborg.
En aften med store hits
Tobias Rahim kommer til Aalborg med et stort antal hits i bagagen, og der er lagt op til en aften, hvor det bliver svært ikke at skråle med.
På setlisten kan man blandt andet se frem til sange som “Mucki Bar”, “Stor Mand” og “Flyvende Faduma”, når Rahim indtager Skovdalen.
Og der er god grund til at forvente en koncert med masser af god stemning.
Tobias Rahim har gennem de seneste år markeret sig som en af Danmarks største liveartister med udsolgte koncerter, millioner af streams og optrædener på nogle af landets største festivaler.
I sommeren 2026 er han igen taget på festivalturné, hvor han kombinerer sine største hits med ny musik fra Vulkanø.
Birthe Kjær satte gang i sommeren
Og mon ikke mange stadig har “Den danske sommer” siddende på hjernen?
Tidligere på året overraskede Tobias Rahim og dansktopdronningen Birthe Kjær med deres musikalske samarbejde, som hurtigt blev et af sommerens helt store hits.
Om Birthe Kjær dukker op i Skovdalen i aften, kan vi dog ikke love.
Få billetter tilbage
Koncerten finder sted i Skovdalen i aften, lørdag den 15. august, og der er fortsat få billetter tilbage.
Så hvis du havde tænkt, at du lige ville se tiden an, er det formentlig nu, du skal beslutte dig.
For i aften går det løs, når Tobias Rahim inviterer Aalborg med til en sommeraften fyldt med hits, kærlighed og fællessang.