Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Kæmpe livsstilsmesse kommer til Aalborg: Det bedste på bolig, mad og design

PR-foto
PR-foto

Bolig, mad og design.

Der bliver virkelig noget for enhver smag næste weekend, 2.-4. november, når en af landets største livsstilsmesser lægger vejen forbi Aalborg.

Det plejer at være noget af et tilløbsstykke, når BOLIG MAD DESIGN kommer til byen, og der bliver rig mulighed for at lade sig inspirere inden for alt lige fra hus, have, gastronomi, ham og hende.

Messen har i Aalborg til huse i Gigantium, og de store rammer er bestemt en nødvendighed.

Der er nemlig omkring 250 udstillere.

Billetter købes ved indgangen, og indgangprisen er 120 kr. for voksne og 40 kr. for børn i alderen 12-17 år.

Alt til boligen

BOLIG MAD DESIGN blev  i 2017 kåret som Danmarks bedste messearrangør, og de er kendt for at levere et topklasse-arrangement.

På messen kan man blandt andet lade sig inspirere til, hvordan indretningen af det kommende hus skal se ud.

Der er også masser af plads til at vise, hvordan drømmekøkkenet skal se ud, for køkkener er sat op live, så man virkelig kan få en fornemmelse for produktet, inden man tager det store valg.

Lidt godt til ganen

Når den store eller lille sult melder sig på messen, kan man slå et smut forbi det store madområde, hvor messen byder på masser af delikatesser og lækkerier.

Med temaet “Smagen af Danmark” har messen et stort fokus på lækre råvarer fra danske gårde. Her kan man nyde smagsprøver inden for alt lige fra pølser, fisk, kød, frugt og grøntsager, fjerkræ, olie og krydderier.

Det er muligt at købe, eller bestille de forskellige produkter hos producenterne direkte på messen.

Derudover byder madafdelingen på alt lige fra vinudstillere, økologiske producenter og meget, meget mere.

De nyeste trends

​Messen har også sit helt eget livsstilsområde, hvor der er fokus på alt inden for wellness, sundhed, skønhed og velvære.

Her kan man blive opdateret på de nyeste trends inden for både behandlinger og produkter.

Inden for modekategorien finder man alt lige fra guldsmede, optikere til lækre tøjbrands.

​Åbningstider:

Fredag​ 13.00 – 18.00

Lørdag​ 10.00 – 17.00

Søndag​ 10.00 – 17.00

Læs mere om messen her.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.