Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Bananas!: McDonald’s lancerer ny milkshake

banoffee-mcdonalds-5

Bedst som vi alle sammen går og fryser i februarkulden, så tilføjer McDonalds alligevel en iskold nyhed til menukortet.

En banoffee-milskake.

Det måtte vi bare smage!

Banan og karamelsovs

Hvis du er ikke er helt bekendt med “banoffee”, så kan vi oplyse, at det dækker over engelsk dessertkage lavet af bananer, fløde, toffee og dulce de leche.

I McDonalds-udgaven er der tale om en bananmilkshake med karamelsovs i bunden og op af kanten. Shaken er toppet med flødeskummet.

Som fan af bøde milkshake og banan – what’s not to like?

Hvis du er fan af den der kunstige smag af banan, som vi kender og elsker fra skumbananer, så er her et hit til dig. Hvis du derimod forventet den brændt karamelsmag også, så bliver du skuffet.

En lækker milkshake, men du får stort set den samme oplevelse med deres almindelige bananmilshake – og den er også et par kroner billigere.

Du kan se mere fra vores tur på McDonalds lige her:

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.