Aalborg på første klasse: Vi tog den store luksus-tur i byen

Vi er vilde med at udforske vores egen by.
Aalborg har så mange muligheder og forskelligheder. Vi har tidligere sendt vores faste migogaalborg-tv vært Zjakalen afsted på kultsteder som Fontænen, Mallorca Bar og Gøglerbåden.
I december prøvede Zjakalen så Aalborg Beer Walk og kom ikke helt så ædru hjem igen.
Men i sidste uge var det så tid til at kigge på den mere eksklusive del af byen. Hvis man virkelig vil forkæle sig selv og sin bedre halvdel, så kan denne her luksus-dag absolut anbefales.
Det var frokost med champagne på Prinses Juliana, spa og forkælelse i House of Wellness, middag på Mortens Kro, cocktails på Helmuth og så naturligvis en suite på Comwell Hvide Hus.
Zjakalen kom virkelig på første klasse i sin egen by, og der var også tid til at mødes med bloggerne Camilla Framnes, Amanda Palm og medejer af migogaalborg.dk fodboldspilleren Thomas Enevoldsen.
Se videoen og grin med når Zjakalen tester luksus-turen i Aalborg
Du kan følge Zjakalen på hans Facebook fanside her
Zjakalens seneste indlæg
[numblock num=”” style=”3″]Aalborgs kult-steder: Zjakalen besøger Gøglerbåden[/numblock]
[numblock num=”” style=”3″]Aalborgs egen pub-crawl: Her tester vi Aalborg Beer Walk[/numblock]
[numblock num=”” style=”3″]Aalborg hang sammen med ham: Nu er vi ude af Niarns skygge[/numblock]
[numblock num=”” style=”3″]Jeg føler mig så Bendtner[/numblock]