Nyhedsbrev

Ved tilmelding til MigogAalborg Nyt accepterer du vores samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedsbrevet.

Artikler med:

Nyeste artikler

Fede præmier på højkant: Hvem er Aalborgs bedste til karaoke?

Af Emil Kjær Jørgensen

Nu er det endelig blevet tid igen.

Café Frederiksberg har en stolt tradition om at holde Aalborg-mesterskaberne i karaoke, og nu starter de indledende runder i årets store konkurrence.

Her får du mulighed for udleve din indre Britney Spears, Adele Justin Bieber eller Rasmus Seebach foran et begejstret publikum – og med mulighed for at vinde fede præmier.

“Interessen for Aalborgmesterskaberne i karaoke bliver bare større og større, og vi glæder os helt vildt til igen at byde en masse håbefulde sangere velkommen på scenen.

Derfor skal man heller ikke tøve med at få sig meldt til, hvis man har en drøm om at få en oplevelse for livet – og ikke mindst muligheden for at vinde masser af fede præmier,” fortæller konferencier og showmaster, Johnny Hurup, til MigogAalborg.

Sådan tilmelder du dig

Den første indledende runde finder sted lørdag den 9. april kl. 20.00, hvor der er fri entré for alle.

Det hele kulminerer med den store finale, som finder sted senere på året.

Det er helt gratis at deltage, og tilmelding skal ske på tilmeld@gribmikrofonen.dk.

Sangen du vælger at synge, skal være tilgængelig på YouTube.

Vinderen af ”Aalborg Mesterskab i Karaoke 2022” bliver fundet ved publikums afstemning og et dommerpanel.

Fede præmier på spil

Konferencier og showmaster Johnny Hurup styrer som altid løjerne fra scenen, og der er masser af fede præmier til alle deltagere.

Skulle du gå hele vejen, kan du se frem til en førstepræmie i form af et gourmet weekendophold for to personer til Hotel Amerika i Hobro og en studieindspilning hold Aalborg Lydstudio.

Derudover bliver der også trukket lod om præmier til publikum, hvor du kan vinde alt fra gavekort, middage, shots, t-shirts, specialøl, helflasker, koncertbilletter, champagne, cocktails og meget mere.

Hvad: Aalborg-mesterskaberne i karaoke 2022
Hvor: Café Frederiksberg

Hvornår: Indledende runde den 9. april
Pris: Det er gratis at deltage.

Du finder mere info her.

Del artikel


Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Læs i kategorien

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Læs i kategorien